Počet byl změněn.

Použití přírodní soli

Solná koupel

Na regenerujíci koupel s mořskou solí postačí cca 100 – 150g hrubé nebo jemné mořské soli. Můžete si připravit i aromatickou solnou koupel, když dobře promícháte krystaly soli s čistými éterickými oleji.

Solná lázeň

Používá se úspěšně při nejrůznějších kožních problémech (lupénka, ekzémy, lupy, kožní alergie, atd.), ale i při revmatických nemocech, potížích s klouby, dně a k posílení imunitního systému.

Pro přípravu léčebné solné lázně musí odpovídat obsah soli ve vaně přibližně obsahu soli v našich tělních tekutinách, to znamená cca 1% - na plnou vanu s 80 – 100l vody potřebujete 0,8 – 1 kg hrubé nebo jemné mořské soli.Při teplotě vody 37 – 38° Celsia má solná lázeň nejlepší účinky. Koupel by neměla být delší než 20 minut. Dodatečně se nepoužívá mýdlo ani jiný čisticí prostředek a po lázni se nesprchuje.

Při prvních příznacích je nejlepší se hned naložit na půl hodiny do solné lázně, poté se jen zlehka osušit, aby sůl zůstala na kůži a hned zalehnout do postele.

Solný roztok

Jednoduchý, ale účinný prostředek s rozsáhlými možnostmi využití, který byl naštěstí v dnešní době znovu objeven. Solný roztok se dá připravit velmi jednoduše: sklenici vody naplňte do ¼ hrubou nebo jemnou mořskou solí Khoysan a dolejte v nejlepším případě přírodní pramenitou vodou. Po zhruba 1 hodině máte koncentrovaný solný roztok 26 – 27%. Roztok se pak ředí v závislosti na dalším využití.

Solná pitná kúra

Rozmíchejte čajovou lžičku koncentrovaného solného roztoku ve sklenici vody (odpovídá 1 procentnímu roztoku soli) a pijte několik týdnů každé ráno na lačný žaludek. Tím se obnoví elektrolytické hospodářství našeho těla, působí to dále na látkovou výměnu a posiluje všeobecnou obranyschopnost. Tato kúra se může stát každodenním zvykem.

Inhalace

Mají velmi dobré čistící účinky na dýchací cesty, potlačují záněty a rozpouštějí hleny. Přidejte trochu solného roztoku nebo přírodní mořské soli do horké vody, aby vznikla 1% a i vyšší koncentrace soli a inhalujte 10 – 15 minut.

Nosní sprcha

Nosní sprcha pomáhá při ucpaném nosu a zánětu dutin. Dejte lžičku koncentrovaného solného roztoku do ¼ l vlažné vody, aby vznikl zhruba 1% solný roztok, a nosním rozprašovačem stříkněte do nosu.

Krční a ústní hygiena

Kloktání slanou vodou pomáhá léčit bolesti krku a hrtanu a podporuje ústní a zubní hygienu.

Puchýře

Při popálení je velmi vhodné postižené místo ihned pokapat trochou koncentrovaného solného roztoku – buď se puchýře vůbec neobjeví, nebo se velmi rychle zahojí.

Teplý solný sáček

Nasypte zhruba 1 kg soli přírodní jemné nebo hrubé do bavlněného nebo lněného sáčku, zahřejte je na chvilku při cca 60° C v troubě a pak si ho přiložte v posteli na hruď – pomáhá uvolnit dýchací cesty. Je také velmi účinný při bolestech zad (zmírňuje bolest).

Poruchy spánku

Při problémech s usínáním a poruchách spánku často může pomoci pár krystalů přírodní soli, které se nechají rozpustit na jazyku.

Tělový peeling

Tělový peeling s jemnou mořskou solí nenásilně odstraní odumřelé kožní buňky, revitalizuje a stará se o pevnost a pružnost pokožky. Zde je mnoho způsobů použití. Když spěcháte, stačí dát trochu přírodní jemné mořské soli na vlhkou žínku a po osprchování s ní jemně promasírovat tělo. Velmi osvěžující je tento peeling se směsí 1 – 2 kapek éterického citrónového oleje. Po masáži nechte chvilku působit a poté osprchujte.

Nebo smíchejte 2 polévkové lžíce přírodní jemné mořské soli se 2 polévkovými lžícemi mandlového nebo olivového oleje a tuto směs vmasírujte jemně do navhlčné pokožky. Krátce nechte půobit a poté osprchujte.

Důvěřujte nám, nikdy bychom Vám neposlali spam.